ONLINE FUAR

BASINDA BİZ

Online platformda sanal fuarcılık altyapısını geliştirerek Türkiye’de ilk ve tek olan, fiziki fuar konseptini günümüzün modern teknolojisiyle birleştiren ve sunduğu sanal altyapıyla online fuar organizasyonu gerçekleştiren Endless Fairs olarak, 2016 yılından beri basında ve dijital ortamda yer alan haberlerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Sanal fuar altyapısının Türkiye’deki ve dünyadaki öneminin vurgulandığı ve sanal fuar altyapısıyla gerçekleşen organizasyonlarımız hakkında haberleri inceleyebilirsiniz.

2020 Basın Kupürleri

Posta Gazetesi

07.03.2020

Sabah Gazetesi

Yeni Şafak Gazetesi

Türkiye

Türkiye 02

Yeni Akit Gazetesi

Ekonomist

Ekonomist 02

Para Dergisi

04.01.2020

Para Dergisi 02

29.02.2020

Para Dergisi 03

29.02.2020

Aydınlık

2020 Basın Haberleri

İŞKUR Sanal İstihdam fuarları devam ediyor “53 bin ziyaretçi 65 bin CV bıraktı” 01.01.2020
İstihdam seferberliği kapsamında İŞKUR'un düzenlediği "İstihdam Fuarları"nın 3.sü düzenlendi. Sanal Fuar konseptiyle Türkiye genelinde hayata geçirilen "Sanal İstihdam Fuarı" ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü. Fuara online olarak katılan yaklaşık 52 bin 849 katılımcı fuarda stant açan kurum ve kuruluşlara 64 bin 880 CV bıraktı. Endless Fairs Genel Müdürü Gökmen Özdemir, "Türkiye'nin dört bir yanından katılım sağlayan ziyaretçiler en çok ilaç sanayi ve sanayi sektörüne CV bıraktı. En çok istihdam sağlayan kurum ve kuruluşlardan 132 firma katılım gösterdi" açıklamalarında bulundu.
Kaynak : Davut Güleç Haberi Görüntüle!

Virüs etkisi fuarları sanala yönlendirdi 12.03.2020
Endless Fairs CEO'su Gökmen Özdemir, "Fiziki fuarların ayakta kalması ve pazarını genişletmesi için daha çok dijitalleşmesi gerekiyor. Ve bu sayede fiziki fuarlara oranla ticaret hacimlerini daha 2-3 katına çıkarabilirler. Günümüzde şirketler veri için milyonlarca lira para ödüyor. Sanal fuarlarda bu verilerin 10 katını elde ettiğinizi düşünmenizi istiyorum." açıklamalarında bulundu.
Kaynak : Artı 49 Haberi Görüntüle!

Virüs etkisi fuarları sanala yönlendirdi 12.03.2020
Çin'de yaşanan olaylardan önce 2022'ye kadar dünya fuarcılık ticaretinin 5 ile 7 kat büyüyeceği tahmin ediliyordu.Ancak küresel virüs salgını sebebiyle neredeyse dünyanın tüm ülkelerindeki fiziki fuarlar iptal edildiği ya da ertelendiği görülüyor. Dünya ekonomisini bu denli etkileyen virüs küresel fuarlarında iptal olmasına neden olurken, fiziki fuarlara bir alternatif görevi olan sanal fuar yazılımlarına talep artışı dikkat çekti.
Kaynak : İHA Haberi Görüntüle!

Fiziki Fuarlara “Sanal Fuar” Aşısı 12.03.2020
Dünyada her yıl milyarlarca dolarlık fuar ticareti gerçekleştiriliyor. Ve Çin’de yaşanan olaylardan önce 2022’ye kadar dünya fuarcılık ticaretinin 5 ile 7 kat büyüyeceği konuşuluyordu. Bu oran, küresel gayri safi hasıla için yapılan yıllık ortalama büyüme tahmininin üzerinde. Ancak günümüze gelindiğinde neredeyse dünyanın tüm ülkelerindeki fiziki fuarlar iptal edilmiş ya da ertelenmiş durumda. Virüsler ekonomik sıkıntılar çeken günümüz dünyasının şirketleri için dijitalleşme artık mecburi bir durum. Türkiye’nin ilk ve tek yerli yazılımı olan Endless Fairs Sanal Fuar yazılımı iptal olan fiziki fuarlara aşı gibi bir alternatif sunuyor.
Kaynak : Türk-İnternet Haberi Görüntüle!

Virüs etkisi fuarları sanala yönlendirdi 12.03.2020
Endless Fairs Sanal Fuar yazılımı iptal olan fiziki fuarlara aşı gibi bir alternatif sunduğunu açıkladı. Endless Fairs CEO’su Gökmen Özdemir "Fiziki fuarların ayakta kalması ve pazarını genişletmesi için daha çok dijitalleşmesi gerekiyor. Ve bu sayede fiziki fuarlara oranla ticaret hacimlerini daha 2-3 katına çıkarabilirler." açıklamalarında bulundu.
Kaynak : Yeni Akit Haberi Görüntüle!

Virüs etkisi fuarları sanala yönlendirdi 12.03.2020
Türkiye'nin ilk ve tek yerli yazılımı olduğu belirtilen Endless Fairs Sanal Fuar yazılımı iptal olan fiziki fuarlara aşı gibi bir alternatif sunduğunu açıkladı. Endless Fairs CEO'su Gökmen Özdemir, "Sanal fuarlara son bir ayda yüzde 80 talep artışı gözlemliyoruz. Ayrıca 2020 hedeflerimizi hedeflerimizi 2 katına çıkarmış durumdayız." dedi.
Kaynak : Timeturk Haberi Görüntüle!

Virüs etkisi fuarları sanala yönlendirdi 12.03.2020
Koronavirüs sadece insan sağlığını değil, ekonomik anlamda da şirketlerin ekonomilerine virüs niteliğinde giriş yaptı. Dünya ekonomisini bu denli etkileyen virüs küresel fuarların da iptal olmasına neden olurken, fiziki fuarlara bir alternatif görevi olan sanal fuar yazılımlarına talep artışı dikkat çekti.
Kaynak : Haberler Haberi Görüntüle!

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi 12.03.2020
Dünyada her yıl milyarlarca dolarlık fuar ticareti gerçekleştiriliyor. ve Çin'de yaşanan olaylardan önce 2022'ye kadar dünya fuarcılık ticaretinin 5 ile 7 kat büyüyeceği tahmin ediliyordu. Bu oran, küresel gayri safi hasıla için yapılan yıllık ortalama büyüme tahmininin üzerinde olduğu belirtiliyor. Dünya ekonomisini bu denli etkileyen virüs küresel fuarlarında iptal olmasına neden olurken, fiziki fuarlara bir alternatif görevi olan sanal fuar yazılımlarına talep artışı dikkat çekti.
Kaynak : Haber Sitesi Haberi Görüntüle!

Covid 19 kapıdan girdi, şirketlerde corona mesaisi başladı 13.03.2020
Dünyayı alarma geçiren Corona virüsü (Covid-19) 300’den fazla fuarın ertelenmesine neden oldu. Bu durum fuarların dijital ortama taşınmasına, otomobillerin ve akıllı telefonların internetten tanıtılmasına imkân tanıdı. Online fuarlara ilgi gitgide artıyor. Çin’de ortaya çıkan ve süratle dünyaya yayılan yeni tip Corona virüsü (Covid-19), global ekonomiye ortalama 350 milyar dolar katkı sunan 325 dev fuarın iptal edilmesine yol açtı.
Kaynak : Yeni Akit Haberi Görüntüle!

Girişimcilik Dünyası 16.03.2020
Endless Fairs Genel Müdürü Gökhan Özdemir, BloombergHT’deki Girişimcilik Dünyası programının canlı yayın konuğu oldu. Sanal fuar altyapısı hakkında merak edilen tüm soruları cevapladı. Fiziki fuarların tamamlaycısı, alternatifi kabul edilen sanal fuarların birçok firma tarafından tercih edildiğini ve özellikle günümüz şartlarında iyi bir çıkış yolu olarak görüldüğünü belirtti.
Kaynak : BloombergHT Haberi Görüntüle!

Salgın sonrası 'yeni normal' düzende online fuarların yeri ne olacak? 30.04.2020
Online fuar hizmeti sunan Endless Fairs CEO'su Gökmen Özdemir, kısa vadede fiziki fuarların yok olacağını ya da önemini kaybedeceğini düşünmüyor. Online fuarların tamamlayıcı olduğunu belirten Özdemir'e göre 'yeni normal' dönemde Türkiye, dijitalleşmede dünyanın gerisinde kalmayacak.
Kaynak : Sputnik Türkiye Haberi Görüntüle!

Türk Sanal Fuar Yazılımı Dünya Liderliğine Oynuyor 03.05.2020
Yerli sanal fuar şirketi Endless Fairs'in Genel Müdürü Gökmen Özdemir, neredeyse dünyanın her ülkesinden sanal fuar talepleri aldıklarını belirterek 2020 yılını hedeflerin çok üzerinde tamamlayacaklarını söyledi.
Kaynak : Türkiye Gazetesi Haberi Görüntüle!

Türk Sanal Fuar Yazılımı Dünya Liderliğine Oynuyor 03.05.2020
Yerli sanal fuar şirketi Endless Fairs'in Genel Müdürü Gökmen Özdemir “Şu an dünyanın hemen her ülkelerinden çok büyük holdingler bizimle iletişime geçiyor. İlerleyen günlerde bu fuarları takvim şeklinde paylaşacağız fakat bir Türk yazılımının dünyada bu kadar talep görmesi bizim için onur verici bir durum. Sanal fuarlara artan bu talep dünya lideri olma yolunda bize büyük bir hız kazandırmış durumda." dedi.
Kaynak : Külliyet Haberi Görüntüle!

Türk Sanal Fuar Yazılımı Dünya Liderliğine Oynuyor 06.05.2020
Endless Fairs Genel Müdürü Gökmen Özdemir, Endless Fairs yazılımına neredeyse tüm dünya ülkelerinden bir talep olduğunu vurguladı. Özdemir, bugüne kadar Mısır, İngiltere, Malezya, Bulgaristan, Hindistan, Sırbistan, gibi ülkelerde gerçekleştirilen fuarların ülkelerin en büyük fuar şirketleriyle gerçekleştirildiğini altını çizdi.
Kaynak : Türk İnternet Haberi Görüntüle!

Sanal fuar yazılımları yüzde 300 büyüyecek 03.06.2020
Covid-19 salgını sonrası 145 milyar dolar değerinde fuarın askıya ayındığını belirten Gökmen Özdemir, "Askıya alınan fuarların yüzde 10’u sanal fuara evrildi talep artmaya devam ediyor." açıklamalarına bulundu.
Kaynak : İHA Haberi Görüntüle!

Sanal fuar yazılımları yüzde 300 büyüyecek 03.06.2020
Pandemi sonrası 145 milyar dolar değerinde fuarın askıya ayındığını belirten Gökmen Özdemir, "Askıya alınan fuarların yüzde 10’u sanal fuara evrildi talep artmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı’nın açıkladığı teşvik paketiyle birlikte büyüme beklentimizi yüzde 300’e çıkarmış durumdayız" dedi.
Kaynak : Akit Haberi Görüntüle!

Sanal fuar yazılımları yüzde 300 büyüyecek 03.06.2020
Dünyada Sanal Fuar sektörünün hızla büyüdüğünü dile getiren Gökmen Özdemir, “Dünyada fuarcılık sektörü yaklaşık 325 milyar dolar değer üretiyor. Pandemi sürecinin en fazla etkilediği sektörlerden biri de fuarcılık sektörü. Dünyada dijital dönüşümün hızla ilerlediğini biliyorduk ancak Koronavirüs salgını sonrasında bu dönüşümün neredeyse ikiye katlandığını gördük." dedi
Kaynak : MSN Haber Haberi Görüntüle!

Sanal fuar yazılımları yüzde 300 büyüyecek 03.06.2020
Dünyada Sanal Fuar sektörünün hızla büyüdüğünü dile getiren Gökmen Özdemir, "Dünyada fuarcılık sektörü yaklaşık 325 milyar dolar değer üretiyor. Pandemi sürecinin en fazla etkilediği sektörlerden biri de fuarcılık sektörü. Dünyada dijital dönüşümün hızla ilerlediğini biliyorduk ancak Koronavirüs salgını sonrasında bu dönüşümün neredeyse ikiye katlandığını gördük. Fuarcılık sektöründe de dijital dönüşüm hızla ilerlemeye kaydediyor." açıklamalarında bulundu.
Kaynak : Timetürk Haberi Görüntüle!

Kayseri Star Haber 01.01.2020

53 bin ziyaretçi 65 bin CV bıraktı

Yeni Mesaj 01.01.2020

İŞKUR’a Özgeçmiş Yağdı

ManşetX 11.03.2020

Fiziki Fuarlara "Sanal Fuar" Aşısı

Wmal 11.03.2020

Sanal Fuarlar Fiziki Fuarlara Alternatif

Doğu Rehberi 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Türkiye Bülteni 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Konya Aktüel 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Bursa TV 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Aydın 24 Haber 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

61 Saat 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Haber Gazetesi 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Memleket 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Kocaelide Bugün 12.03.2020

Virüs Global Fuarların İptal Olmasına Neden Oldu

İstanbul Haber 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Burda Haber 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Türkiye Ajansı 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Son Dakika 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

O Gün Haber 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Ne Haber 24 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Gazeterize 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Konya Haber 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

İnegöl Online 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Net Gazete 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Haber Buldum 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Objektif Türkiye 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Yeni Haberden 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Bölge Gündem 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

ETR Haber 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Olay 53 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Kars Manşet 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Ataportköy 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Beyaz Gazete 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Bursa Haber 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Malatya Güncel 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Alo 25 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Haber Sunum 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Lider Gazetesi 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Haber Alanya 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Ata Yatırım 12.03.2020

Virüs Etkisi Fuarları Sanala Yönlendirdi

Adanaket 13.03.2020

Fuarlar Sanal Oldu

Yeni Asya 13.03.2020

Fuarlar Sanal Oldu

Tourmag 13.03.2020

Fiziki Fuarlara “Sanal Fuar” Çözümü

Songün Gazetesi 04.05.2020

Türk Sanal Fuar Yazılımı Dünya Liderliğine Oynuyor

Oyak Yatırım 04.05.2020

Türk Sanal Fuar Yazılımı Dünya Liderliğine Oynuyor

İstStarMag 04.05.2020

Türk Sanal Fuar Yazılımı Dünya Liderliğine Oynuyor

Kocaelide Bugün 04.05.2020

Türk Sanal Fuar Yazılımı Dünya Liderliğine Oynuyor

Denizden Haber 05.05.2020

Türk Sanal Fuar Yazılımı Dünya Liderliğine Oynuyor

Ulaşımdan İletişime 05.05.2020

Türk Sanal Fuar Yazılımı Dünya Liderliğine Oynuyor

2019 Basın Haberleri

Türk girişimiyle fuarlar küresel alanda dijitale taşınıyor 02.03.2019
Dijitalleşme süreçleri hızlandıkça kapsadığı sektörlerde de artış yaşanıyor. Son teknoloji gelişmeleri ışığında fuarcılık sektörü de online platforma taşınıyor. Yüzde 100 sermayeli kurulan bir Türk online fuarcılık şirketi, hem yurt içi hem de yurt dışı alanda klasik fiziksel fuarcılık sektörünü dijitale taşıyor.
Kaynak : Akit Haberi Görüntüle!

Sanal Fuarla Avantajlı İstihdam 13.11.2019
İşsizliğin azaltılması ve mesleki niteliklerin geliştirilmesi için hayata geçirilen ‘sanal istihdam fuarı’ katılımcılara hem zaman hem maliyet avantajı sunuyor. Platformu ziyaret eden 152 bin ziyaretçi, 60 bin CV bıraktı. Endless Fairs Genel Müdürü Gökmen Özdemir, “Firma olarak 2020’de 200’den fazla sanal fuar organize etmeyi hedefliyoruz” dedi.
Kaynak : Yeni Şafak Haberi Görüntüle!

30.12.2019
"3’sü düzenenlenen İŞKUR Sanal İstihdam Fuarları hız kesmeden devam ediyor. 26-27 Aralık tarihleri arasında Türkiye genelinde gerçekleştirilen fuara, 81 ilden yaklaşık 53 bin ziyaretçi katıldı. Ziyaretçiler, kurum ve kuruluşlara 64 bin 880 CV bıraktı. 130’ü aşkın firmanın katılım gösterdiği sanal fuar için açıklamalarda bulunan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, fuarın her iki tarafa da zaman ve maliyet tasarrufu sağladığını ve özel politika gerektiren grupların hizmete erişimini kolaylaştıran önemli bir adım olduğunun altını çizdi. "
Kaynak : Mynet Haberi Görüntüle!

İŞKUR Sanal İstihdam Fuarları, 81 ilden yaklaşık 53 bin ziyaretçi ağırladı 30.12.2019
Endless Fairs alt yapısı kullanılarak hayata geçirilen Sanal İstihdam Fuarı'na katılan ziyaretçiler fuarı 383 bin defa görüntüledi. Katılımcılar 7.362 chat etkileşiiminde bulundu. Fuara katılan kurumlar iki gün boyunca 9 ayrı seminer gerçekleştirdi. Ziyaretçiler Sanal İstihdam fuarıyla, hem iş bulma fırsatı hem de sektör temsilcileriyle sanal ortamda bir araya gelme fırsatı yakaladı.
Kaynak : Yapı Kredi Haberi Görüntüle!

Sanal fuardan 35 bin iş başvurusu geldi 30.12.2019
Endless Fairs alt yapısı kullanılarak hayata geçirilen Sanal İstihdam Fuarı'na katılan ziyaretçiler fuarı 383 bin defa görüntüledi. Katılımcılar 7.362 chat etkileşiiminde bulundu. Fuara katılan kurumlar iki gün boyunca 9 ayrı seminer gerçekleştirdi. Ziyaretçiler Sanal İstihdam fuarıyla, hem iş bulma fırsatı hem de sektör temsilcileriyle sanal ortamda bir araya gelme fırsatı yakaladı.
Kaynak : Türkiye Gazetesi Haberi Görüntüle!

2016 Basın Haberleri

Online Tercih Fuarı 19 Temmuz'da 11.07.2016
Endless Group bünyesinde kurulan Endless Fairs'ın düzenlendiği, 19-20-21 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek Türkiye'nin ilk ve tek online üniversite tercih fuarı olan VEF Üniversite Tercih Fuarı'nda Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen üniversiteleri ağırlanacak.
Kaynak : haberler.com Haberi Görüntüle!

Online Tercih Fuarı 19 Temmuz'da 11.07.2016
19-20-21 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan VEF Üniversite Tercih Fuarı; öğrencilere fuar kalabalığından ve karmaşasından uzak bir şekilde rahatça üniversiteleri değerlendirme ve broşür, afiş, katalog gibi materyallere tek tıkla ulaşabilme olanağı sağlayacak. Ayrıca ziyaretçiler, üniversiteler tarafından organize edilen seminerlere de katılarak bilgi alabilecek.
Kaynak : sondakika.com Haberi Görüntüle!

Türkiye’nin ilk ve tek online üniversite tercih fuarı başlıyor 15.07.2016
Endless Group bünyesinde kurulan Endless Fairs, online üniversite tercih fuarı ile öğrencilerin üniversite seçimlerini kolaylaştırmayı hedeflerken gerçek fuar atmosferi ve modern teknolojisi ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor. 19-20-21 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan fuar, öğrencilere fuar kalabalığından ve karmaşasından uzak bir şekilde rahatça üniversiteleri inceleme olanağı sağlıyor.
Kaynak : egitimajansi.com Haberi Görüntüle!

Online üniversite tercih fuarı 19 Temmuz'da başlıyor 15.07.2016
Endless Group bünyesinde kurulan Endless Fairs, online üniversite tercih fuarı ile öğrencilerin üniversite seçimlerini kolaylaştırmayı hedeflerken gerçek fuar atmosferi ve modern teknolojisi ile Türkiye'de bir ilke imza atıyor. 19-20-21 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan fuar; öğrencilere fuar kalabalığından uzak bir şekilde rahatça üniversiteleri inceleme olanağı sağlıyor.
Kaynak : dunya.com Haberi Görüntüle!

Türkiye’nin ilk ve tek online üniversite tercih fuarı gerçekleşti! 25.07.2016
Endless Fairs tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek online üniversite tercih fuarı olan VEF Üniversite Tercih Fuarı gerçekleşti. Online üniversite tercih fuarında, öğrenciler farklı üniversite ve bölümler ile ilgili tüm alternatifleri inceleme fırsatı yakaladı.
Kaynak : gazetevatan.com Haberi Görüntüle!

Türkiye’nin ilk ve tek online üniversite tercih fuarı gerçekleşti! 25.07.2016
Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen üniversitelerinin ağırlandığı VEF Üniversite Tercih Fuarı kapsamında ziyaretçiler broşür, afiş, katalog gibi materyallere tek tıkla ulaşabildi. Ziyaretçiler Endless Fairs’ın üniversiteler için organize ettiği seminerlere de katılım göstererek bilgi aldı ve kurum görevlileri ile görüntülü olarak da görüşme fırsatı yakaladı.
Kaynak : milliyet.com Haberi Görüntüle!